Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Expedice Libye 2009

(4.4. - 28.4.2009)

Info z expedice
4.4. 15:00hod. Tak jsme v pořádku dojeli do Janova, kde začíná naše expedice s Touaregy za Tuaregy do Libye. Odtud vyplouváme trajektem v 18hod a máme před sebou 22 hodin plavby do Tunisu, potom cca 600 km přejezdu na hranice s Libyí.
5.4. 21:00hod. Právě táboříme u moře. V 18hod jsme se vylodili z trajektu v Tunisu. Plavba byla celkem v pohodě, hladina moře klidná. Zítra nás čeká 600 km přesun k hranicím.
6.4. 18:00hod. Právě jsme se utábořili na poloostrově Biban, přímo u moře. To je příjemně teplé: 22 °C, pohoda. Dnes jsme se přesunuli na severovýchod Tunisu. Zítra už jen pouhých 40 km na hranice s Libyí.
7.4. 16:00hod. Konečně jsme v Libyi, na hranicích vše proběhlo bez problémů, žádné prohlídky. Teď jsme v Sabrathe na antických památkách a za hodinu vyrážíme na jih do vnitrozemí.
8.4. 10:00 hod. Včera jsme absolvovali přesun v délce 220 km pouští Hamada Al Hamra. Máme 2x průraz pneumatik. Naštěstí šly tyto poškození opravit vulkanizačním knotem. Náš doprovodný vůz Toyota Land Cruiser 80 roztrhal jednu pneumatiku totálně. Dnes budeme pokračovat dalších 400 km k dunám Ubari Sand See, které chceme pokořit. Dva dny nebudeme na signálu. Krásné Velikonoce do Čech. Všichni jsme v pořádku.
10.4. 13:00 hod. Opět jsme po necelých dvou dnech na signále a tankujeme do plných v Adri. Máme za sebou z Yfrane přes 600 km jízdy náročnou pouští. Dnes nás čeká 140 km přes duny vysoké 100 metrů do Awbari. Všichni jsme v pořádku a zdravíme domů.
12.4. 11:00 hod. Opět jsme po dvou dnech na signálu. Máme za sebou 230 km dlouhý přejezd dun písečného moře Ubari. Po přejezdu Ubari jsme dále pokračovali přímo k jezeru Gabron. Byla to paráda, jeli jsme jen podle střelky kompasu. Teď jsme v kempu „Afrika“ u Kerkiba, vysypáváme písek z uší a dáváme si po týdnu první sprchu. Po krátkém odpočinku nabíráme směr pohoří Akakus. Všichni jsme v pořádku.
12.4. 14:00 hod. Právě jsme dotankovali do plných a opouštíme na několik dní civilizaci. Jedeme do dun Ouan Kasa a dále do pohoří Akakus. Asi pět dní budeme mimo telefonní signál. Držte nám palce.
15.4. 10:00 hod. Dříve, než jsme čekali, opět jsme na signálu. Máme za sebou 3 dny v pohoří Akakus, které patří k nejhezčím místům v Libyi. Viděli jsme skalní útvary roztodivných tvarů zafoukané pískem, skalní rytiny i malby, prostě paráda. Spotřebovali jsme 160 litrů nafty. Teď tankujeme v Al Uwaynatu. Všichni jsme v pořádku.
15.4. 11:00 hod. Stejně, jako s přípravnou partou při „stavění“ tratě, místní čerpací stanice opět "nezklamala"; nafta není, došla. Musíme jet dalších 120 km do Ghatu. Tam snad bude.
15.4. 14:00 hod. Jsme zachráněni, v Ghatu mají naftu. Hurá. Tankujeme 160 litrů a máme před sebou 700 km do Ghadames. Venkovní teplota je 38 °C. Pohoda. Náš rekord 40,5 °C dnes nepadl.
18.4. 15:00 hod. Opět jsme v civilizaci na signálu. Při cestě do Ghadames vypověděl službu hned za dunami u V10 TDI alternátor. Vůz je nepojízdný, neboť napětí vydrželo maximálně 5 km, poté nouzový režim a 30 minut nabíjení přes kabely z druhého Touaregu. Sestrojili jsme první "TOUAREG ELEKTROMOBIL". Propojili jsme dvoje startovací kabely, natáhli je přes střechu a tažnou tyč, na kterou jsme připřáhli auto. Elektrika „šla“ z vlečného do vlečeného auta a to bylo na neutrál taženo vpřed. Venkovní teplota dosahovala 41,5 °C a ventilátory chladičů „jely“ naplno. Takto jsme jeli 300 km cestou necestou. V písečném korytě se přetrhla vlečná tyč, ale podařilo se ji opravit. Pak jsme uháněli Hamadou a nekonec po Oil Road do Dirj. Snad tu zjistíme co je s alternátorem, abychom objednali náhradní díl. Jinak jsme všichni ok.
19.4. 18:00 hod. Právě si užíváme posledního písku a „vegetíme“ na dunách cca 1 km od alžírské hranice, nedaleko Ghadames, kde jsme si dnes prohlédli několik tisíc let staré město. Včera se nám k alternátoru nepodařilo dostat, neboť u V10 TDI je to akce na vyndání půlky motoru. Tak potáhneme V10 TDI až do tuniského přístavu.
20.4. 17:00 hod. Máme za sebou dalších 250 km s V10 TDI na tažné tyči. Právě jsme v Nalutu ve středověkých opevněných sýpkách. Dnes trávíme poslední večer v Libyi, zítra překročíme hranice do Tunisu. Poté nás ještě čeká cesta do přístavu dlouhá 850 km a to s V10 TDI na tyči. Jinak stroje i posádky v pořádku. Za všechny do Čech zdraví Jirka.
22.4. 14:00 hod. Šťastně jsme dojeli do přístavu v Tunisu. S V10 TDI na tyči jsme ujeli z pouště přes 1 700 km. Nyní čekáme na naloděni, potom 22 hodin plavby a jsme v Evropě. Tím končí naše velké africké dobrodružství a už nyní se těšíme na další expedici, tentokrát do Rumunska.

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.