Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Expedice Alpy 2010 II / Staré alpské vojenské cesty

(22. - 28.8.2010)

Info z expedice
26.8. 20:00hod. Právě jsme zatábořili ve výšce 1 594 m.n.m. Celé odpoledne a podvečer nám trvalo zdolat Liguru. Byl to opravdový zážitek, slunce a my nad inverzí, pod námi se válely mraky. Dnes máme rozlučkový večírek a zítra jedeme společně do Monte Carla, kde se vykoupeme a projedeme město a potom rozchod. Postupně se nám to krátí a budeme se pomalu stáčet k domovu.
26.8. 14:00hod. Právě jsme poobědvali u vojenské pevnosti Fort Centrale a vydáváme se na starou a známou vojenskou Ligurskou cestu, která se klikatí po hraničních hřebenech mezi Itálií a Francií. Dopoledne jsme se přesunuli 100 km po asfaltu a nechali opravit dvě pneumatiky, které se nám podařilo proříznout.
25.8. 19:00hod. Ráno jsme sjeli z vesnice do údolí a pak vystoupali k jezeru Lago Nero, které leží ve 2 000 m.n.m. Oběd proběhl na pohodu opět v horské chatě a pak jsme přejeli do Francie a užili si tunel Parpalion ve slušné výšce 2 690 m.n.m. Počasí nám vskutku přálo a celý den bylo azuro. Teď táboříme v krásném údolí a právě rozděláváme táborák. Všichni jsme v pořádku a bdělí...
24.8. 19:00hod. Dnes byl opět super den. Dali jsme úzký tunel dlouhý 750 metrů ve výšce 2 170 m.n.m. Potom výjezd k pevnosti, ležící 2 821 m.n.m., kde jsme také poobědvali. Jednalo se o nejvyšší bod naší expedice. Následoval prudký sjezd do údolí a následné stoupání do vesnice duchů jménem Autagne, která byla založena v roce 1647. A právě v této vesnici duchů dnes nocujeme. Zdraví duchové.
23.8. 17:30hod. Právě jsme zakotvili v údolí za městem Oulx. Dopoledne jsme dali Colle di Finestre a odpoledne Assiettu. Jak jinak než s obědem u pevnosti ve výšce přes 2 500 m.n.m. Od rána nám svítí pěkně sluníčko a na hřebenech máme příjemných 16°C, v údolí potom 27°C. Všichni jsme v pořádku. Ahoj všem...
22.8. 21:00hod. Tak parta devíti Touaregů a devatenácti nadšenců právě dorazilo po 12hodinovém přejezdu z České republiky do tábořiště v borovicovém lese na začátku naší zítřejší trasy Colle di Finesstra. Zdravíme všechny domů...

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.