Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Expedice Alpy 2011

(24.7. - 31.7.2011)

Info z expedice
29.7. 14:00hod. Vyřízeno, opraveno...Právě jsem dostal zprávu, že Milanův Touareg je v Gapě ve Francii opraven...Vyráží za naší partou...Tak a jsou zase kompletní...Myšák.
28.7. 18:00hod. Dnes ráno jsme vyrazili na přejezd hřebenu s průjezdem tunelu Parpaillon ve výšce 2 654m.n.m. Počasí se nakonec umoudřilo a tak jsme měli možnost vidět vysoké štíty hor s azurovou oblohou a plujícími mraky. Po společné dohodě jsme přehodili dny v itineráři a nyní míříme do Monte Carla, kde strávíme zítřek a počkáme na posádku, která měla poruchu na homokinetickém kloubu. Díky intervenci Porsche Česká republika se podařilo zařídit opravu na pátek, tj. na zítra. Chceme totiž, abychom všichni společně podnikli akční přejezd hřebenů Ligurskou cestou. Náča.
27.7. 20:00hod. Dnes od rána je jenom ošklivé počasí. Pořád prší a teplota je max. 10°C. Dopoledne jsme strávili výjezdem k jezeru Lago Negro, ale byla mlha a nebylo kolem nic vidět. Přejeli jsme do Francie a Milana odtáhla odtahovka do servisu VW v Gapě. Bohužel přístup Italů a Francouzů k čemukoliv je více než katastrofální. Všude jsou dovolené a lhůty na opravu auta velmi dlouhé. Termín na opravu mu v servisu sdělili na 12. 8. Teď to Myšák řeší mezi centrálou v Německu a Paříží. Uvidíme, jak dopadneme... My nakonec přivítali možnost ubytování v horském penzionu. Stále prší a prší. Teplota 7°C. Zítra, pokud se vyjasní, náš čeká tunel Parpalion. Zdar Náča.
26.7. 20:00hod. Při sjezdu z hřebenu odešel u jednoho Touaregu homokinetický kloub. Odtáhneme ho do Francie do servisu a necháme ho opravit. Táboříme ve 250 let staré a opuštěné vesnici duchů Autagne 1 647 m.n.m. Je 10°C a už dvě hodiny prší. Bude podplachetní párty.
25.7. 16:00hod. V 11hod jsme konečně dojeli na místo a vyrazili průsmykem na pevnost Finestre. Poté jsme navázali na hřebenovou cestu Assietta. Poobědvali jsme ve výšce 2 469m.n.m. Teplota 9°C. Podařilo se nám dát hřebenovku, kterou vloni jela první parta, ale druhá už měla závoru. Bylo to úžasný. Přejíždíme do Oulx. Všichni jsme v pořádku. Náča a parta.
25.7. 09:00hod. Právě stojíme opět v koloně na objezdu Milana. Včera jsme to po páté koloně vzdali a v 21hod zatábořili nad vinicemi u městečka Erbusco.
24.7. 21:00hod. Cesta do našeho cíle je lemována samými zácpami. Zácpy jsme dnes nestačili ani počítat. Nakonec jich bylo celkem 5 a každá cca 10 km. Hrůza... Jsme 260km před cílem a teď táboříme v lese. Dobrou noc...
24.7. 13:00hod. Dnes ráno jsme vyrazili z Prahy v počtu 6 Touaregů a jednoho doprovodného Amaroka směr Ligurské Alpy. Od Mnichova desítky kilometrů samé zácpy, tak jsme to střihli centrem na Gmund a teď jedeme po okresních silnicích přes hory na Innsbruck. Máme před sebou 650 km. Uff. Držte nám palce.

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.