Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Expedice Sardinie 2011

(26.6. - 10.7.2011)

Info z expedice
10.7. 15:00hod. Právě čekáme na nalodění v Golfo Aranci a za půl hodiny vyplouváme. Potom šest a půl hodiny plavby a jsme zpět na kontinentu. Pak už „jen“ 1 150 km a jsme doma. Bylo to tu fajn, pěkně jsme si to tu všichni užili a byl to hodně pohodový relax. Zdraví všichni Touaregáři a Náča...Příště ahoj...Příště? Vlastně už za pět dní odjíždí TouaregClub Česká republika na svou letošní třetí expedici a to již letos po druhé do úžasného Rumunska. Od pátku 15. 7. Vás opět budeme informovat o našem putování po oblíbeném Rumunsku...Myšák.
9.7. 20:00hod. Dnes jsme vyrazili na poslední off-road po prachovce do kaňonu Goroppo. Protože naše heslo je, že kam nedojedu, tam nejdu :o))), tak jsme po 10 minutové chůzi zakotvili v horském potoce s výjimečně teplou vodou, která mělo 24°C. Teplota vzduchu byla přitom 38 °C. Tak jsme tady v něm naložení. Zítra vyrážíme do přístavu...
8.7. 20:00hod. Dnes jsme měli celodenní výlet na motorových člunech. Už ráno nám hlásili, že kolem jedné hodiny odpolední přijdou velké vlny a to se také vyplnilo. Kolem 10hod jsme vyrazili 25 km okolo útesu na překrásnou pláž Cala Goloriza. Tam nás čekalo koupání v zeleno modré, jakoby smaragdové vodě a pláže s bílým pískem a krásné oblázky...Paráda...Při návratu zpět jsme si to na vlnách užili jako na Lochnesce. Teď právě vegetíme v Caribien Drink Baru. Ahoj.
7.7. 20:00hod. Včera jsme si užili nezapomenutelný večer v horách Supra Monte na salaši u Antonia, který nám připravil selátko a stylové pohoštění. Končili jsme až k ránu. Dnes nás čekal off-road po horských cestičkách. Odpoledne jsme sjeli z hor a přesunuli se na východní pobřeží do Cala Gononne. Ahoj všem...
5.7. 19:00hod. Dnes jsme se přesunuli z Costa Smeralda na západní pobřeží k městu Algero, kam právě míříme už dnešní večer. Dopoledne návštěva místní vinotéky a potom odpolední koupání. Prostě pohoda...
4.7. 13:00hod. Včerejší den jsme strávili na písečné pláži ve Valedorii, bylo krásných 28°C a voda příjemných 23°C. V podvečer jsme společně navštívili historické město Castelsardo s hradem, pak jsme zašli na pizzu. Dnes je pod mrakem, ale stále teplo 25°C, tak si trošku odpočineme od slunce a zítra pokračujeme směr západ. Ahoj všem Náča a parta.
2.7. Odpoledne nás čekalo severozápadní pobřeží Valedorie. Naprosto okouzlující místo a proto tu zůstáváme dva dny. Teplota vzduchu je 28°C a voda má luxusních 22°C. Ahoj všem...
2.7. 20:00hod. Po včerejší párty v horách jsme vyskočili ze svých příbytků v 9hod a dopoledne nás čekali malebné skály roztodivných tvarů, které se jen tak nevidí. Každou chvíli to vypadalo, že na nás někde z pozadí za skalou vykoukne Vinnnetou. Poobědvali jsme nedaleko poustevnické jeskyně a odpoledne pokračovali v naší vytyčené cestě. Ahoj Náča a Touaregáři.
1.7. 18:30hod. Táboříme v Monte Limbara v 911 m.n. m. Všude okolo nás jsou přesně ty skály, jaké známe z Májovek. Krása. Vítr se trochu uklidnil. Teplota 25°C. Dopoledne jsme byli na Capo di Orso – skále, tvarem připomínající medvěda a na staré vojenské pevnosti z roku 1851 a dále na vojenské vyhlídkové věži na Punta Sardegna. Ahoj všem.
30.6. Po včerejším výletě lodí, kde se většina z nás připálila, jsme dnes dali pohodový relax s individuálním programem na ostrůvku Magdalena. Od večera foukal velmi silný vítr a nepřestal ani přes den. Tak jsme hledali závětrné zákoutí. Zítra se vracíme na hlavní ostrov a vyrážíme do hor Mote Limbara.
29.6. 20:00hod. Dnes jsme ráno v 10hod vypluli v najaté lodi, kterou jsme měli celou jen pro sebe. Pluli jsme na přilehlé ostrůvky, přístupné pouze z moře, kde jsou liduprázdné malebné plážičky s azurově modrou vodou a bílým jemným pískem. V poledne se podávali těstoviny s krevetami a mušlemi, bílé a červené víno. Prostě pohoda. Užili jsme si nádherný slunný den. Do Čech zdraví Touaregáři.
28.6. 20:00hod. Sedíme v restauraci pod širým nebem a užíváme si závěr pohodového dne. Dopoledne jsme strávili na pláži Cela Andresa s bělostně bílým pískem. Přes poledne jsme byli v borovicovém háji, kde jsme poobědvali. Odpoledne jsme dali vyhlídkovou cestu s koupáním v malé zátoce CalaFranceza. Zátoka je uprostřed skal v růžovém nádechu se smaragdově modrou vodou, prostě paráda. Pak procházka v přístavním městečku Náča.
27.6. 14:30hod. Přistáváme na Sardinii, plavba byla klidná a na pohodu. Po vylodění míříme na severní pobřeží Costa Smeralda, na kterém strávíme příští dny. Pohybovat se budeme na krásném ostrově La Magdalena.
27.6. 08:00hod. Právě vyplouváme na trajektu Mega Express 2 směr Sardiniie. Čeká nás sedmihodinová plavba na zatím poklidné hladině. Všichni jsme v pořádku.
26.6. 20:00hod. A je to tady! Právě jsme se sešli v počtu 6 Touaregů a jeden Multivan v italském Livornu na břehu Středozemního moře. Zítra ráno vyrážíme trajektem na Sardinii, kde strávíme dva týdny. Info z expeedice budeme přinášet pokud možno každý den.

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.