Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Hardcore Tibles 2012

(2.6. - 9.6.2012)

Info z expedice
8.6. 13:09hod. Konečně je to tady - TIBLES JE DOBYT!!!!!
8.6. 9:00hod. Tento den nám opět není nakloněn. Další V10 skončila. Při výjezdu po svážnici narazila pravým předním kolem do klády a přetrhla se spojovací tyč. Díl jsme objednali a už míří na místo určení. Nic nás však už nedokáže zastavit. Auto jsme nechali na místě a posádka z V10 přeskočila do náčelnického auta. Máme jeden jediný směr - TIBLES!!! Až dorazí náhradní díl, tak se k V10 vrátíme a opravíme ji na místě.
8.6. 6:00hod. Budíček a nástup na dobytí pohoří Tibles. Po třech dnech deště je konečně obloha bez mráčku, tak snad podklad alespoň trochu vyschne. Doufejme. Jsme jednoznačně přesvědčeni pokořit Tibleš. Stále je to však natolik rozmáčené, že už nyní víme, že to bude dost náročné. včera jsme si užili dost bahna nad Bistritou a kolem sedmé jsme dorazili do základního tábora, vybraného pro výjezd na Tibles. Bylo to údolí, kde jsme byli před dvěma dny. Tak nám držte palce.
7.6. 9:00hod. Tak ráno nás vytáhlo sluníčko z postelí a po snídani jsme vyrazili po totálně rozbahněných a promočených cestách dál. Jirkovo vozidlo náhle „chytlo sáňky“ a naštěstí skončilo jen ve smrčkách. Jeho černý bratr z Afriky Jeff prohlásil: „Ty jsi zabiják vánočních stromků:o)))“. Vypadá to, že bude pršet zase celý den. Je to opět dost akční...
6.6. 16:00h. Tak jsme nakonec včera přesně o půlnoci dojeli do hotelu Drákula. Restaurace už byla zavřená a od snídaně nebyl čas na jídlo. Tak jsme na našem pokoji udělali malý švédský stůl a následně after párty. Do toho se nám ještě „zamotala“ oslava narozenin dvou účastníků výpravy, takže se šlo spát až po 4hodině ranní. Za 4 hodiny jsme se probudili opět do deštivého rána. Odpoledne proběhla údržba, doplnění jak zásob, tak i paliva. Teď si “hrajeme“ na staré obchodní cestě. Dostali jsme se do místa, kde to díky rozbahněnému jílu už nejde dál. Tak tu už 40 minut otáčíme auta a jedeme zpět. Dva Touaregy už míří bohužel díky technickým problémům s diferenciály domů. Je to tady skutečně hardcore…Přesně jak tuto expedici Myšák nazval „Hardcore Tibles“. Jestli přestane pršet, dáme v pátek konečně tu „bestii“ Tibles. Ahoj Náča.
5.6. 19:00hod. Právě mi píše Jirka: "Celý den jsme nestahovali kalhoty, neboť brod byl ještě daleko a rvali jsme se s nepřízní počasí. Dnešní den byl opravu HARDCORE OFF-ROAD! Po vyjetí z bukového lesa jsem to zkusil lopušim nahoru a ostatní čekali. Když jsem se podruhé sáňkoval dolů, tak jsem to odpískal. Ač nerad, ale prostě se to nedalo. Najeli jsme na svážnici dřeva, bylo to hodně strmé, ale dali jsme to. Máme u dvou aut technický problém a tak ho řešíme. Jinak všichni ok. Náča".
5.6. 15:30hod. Bouře přešla, ale prší a prší a konce to nebere. My se suneme však stále vpřed. Už nám zbývá jen 1km na vrchol. Horší to bude dolů...Držte nám palce...
5.6. 13:00hod. Ráno jsme vyrazili kluzmo vpřed. I přes to, že všechny Touaregy jsou obuty na MT, neskutečně to klouže. Bahno, hlína a jíl se nestačí z drapáků vyhazovat a lepí se do vzorků. Jedeme jako na ledu. Čekala nás cesta přes bukový les, což byl naprosto adrenalinový sjezd. Bylo to jako na sjezdovce. Jakmile jsme vyjeli mimo les na louku a cesty, bylo to už v pohodě. Sluníčko rozmočené louky pěkně vysušovalo a jelo se dobře. To bylo ale na chvíli. Náhle však přišla další průtrž mračen. Padají kroupy jako a kolem nás to burácí a do stromů mlátí jeden blesk za druhým. Cesty se mění v potoky. Čeká nás peklo!
4.6. 17:00hod. Po telefonické dohodě jsme došli k závěru, že je potřeba nový intercooler. Nastává tele most Praha-Bukurešť-Baia Mare. Musím zjistit, zda-li je díl na centrálním skladu v Rumunsku. Potom by mohl být v Baia Mare zítra. Pokud ne, musí se dovézt z Rakouska, což by trvalo déle. Takže vše pod kontrolou. Posádky jsou v pořádku a Touareg V10 bude také v pořádku. Myšák
4.6. No a je to tady...Jsem si říkal, že všechno zatím v pohodě. Před chvílí mi volala V10, že to bohužel nebyly jenom plasty, ale, že se stalo přesně to, co v Maroku - utrhly jsme nárazem držák intercooleru. Akorát s tím rozdílem, že místo nahoře, tak pro tentokrát dole. Slepili jsme to epoxidem, ale musíme čekat, než to vytvrdne. Tak vymontováváme chladič Slávkovi, aby alespoň mohl dojet na louku, kde táboří ostatní.
4.6. 12:15hod. V 9hod jsme započali náš denní trip starou lesní cestou v bukovém lese. Cesta byla komplet zapadaná zetlelým listím, takže se jelo jako na ledu. Ke slovu přišly navijáky a multimonty. Postupně jeden po druhým. Nový klubový naviják jel na 100% a bez chyby. Právě zde jsme také vyzkoušeli v opravdovém extrému vyzkoušeli multi-monty. Jako poslední vyjížděla michalova V10 a než se stačila připojit k navijáku, tak mu to ujelo a šel přímo na strom. Zul kolo a odlétly přední plasty.
3.6. 19:00hod. Vyčasilo se a kupodivu svítí sluníčko. Připravili jsme dostatek dřeva, protože u ohně si budeme mít dnes co povídat. Všichni jsou plni zážitků. Auta dnes klouzaly po trávě jako po ledu...Dobrou noc...Všichni jsme v pořádku.
3.6. 17:00hod. Právě jsme se doslova a do písmene kluzmo dostali přes Váchovu louku (pozn. Myšák, jedná se v případě mokra o velmi těžko zdolatelnou louku se stoupáním, se kterou mají problém i těžké off-roady. V případě jejího podmáčení je kolikrát nutné se tahat navijáky. Váchova louka proto, že před lety zde právě off-rouďák Vácha převrátil svůj Nissan Patrol). Byl to totální off-roadový "ma...sakr". "Měl jsem v autě Rumuna, aby nám určil cestu. Nechtěl, abychom jim nezorali Touaregy louky. Vyjel jsem nahoru a cvičně si 2x seběhl 1,5 km dolů, abych ostatním pomohl vyjet. Cestou mě potkal bača, který mě poznal, že sem jezdím, obejmul mě a dostal jsem od něho pusu:o)). Už táboříme a začíná pomalu, ale jistě pršet a do toho svítí sluníčko. Šli jsme na dřevo, ostatní rozbíjí tábor. Bude to ještě dost akční..."Náča.
3.6. 8:00hod. A vyrážíme směr Tibles!!!
2.6. 20:00hod. Tak jsme všichni dorazili v pořádku a zdrávi do Rumunska. Vyrazili jsme v počtu 7 strojů na Mogosu a táboříme ve výšce 1 080 m.n.m. Je 6°C nad nulou a Rumunsko nás přivítalo totální průtrží mračen. Už sedíme pod plachtou a rozjíždí se naše první letošní rumunská podplachetní párty. Podle předpovědi počasí a podmáčeného Rumunska se bude jednat o skutečný hardcore... Držte nám palce. Ahoj do Čech.
2.6. 9:00hod. Ráno jsme se všichni v počtu 6 Touaregů sešli na čerpací stanici OMV v Brně směrem na Bratislavu. Proběhlo tradiční polepení vozů expedičními barvami, všichni se oblékli do expedičního oblečení a pak již nic nebránilo tomu, vydat se do našeho milovaného Rumunska, kde na nás čeká Jirka. Tak šťasnou cestu a ať se expedice vydaří. Myšák

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.